Trajnim për Makeup Artist

12 Feb 09:00 - 26 Mar 18:00 12 Feb 09:00 - 26 Mar 18:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për Makeup Artist Trajnimi do të zgjasë 7 javë duke filluar nga data 12 Shkurti 2018 dhe për gjatë këtij muaji do të mësoni të rejat më të fundit sa i përket botës së...   More info

Trajnim për Frizura

12 Feb 12:00 - 26 Mar 15:00 12 Feb 12:00 - 26 Mar 15:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për Frizura Trajnimi për frizura është i planifikuar të zgjatë 7 javë duke filluar nga data 12 Shkurti. Eja bëhu pjesë e Akademisë tonë! Për tu regjistruar plotësoni...   More info

DUBAI

12 Feb 16:00 - 17 Feb 19:00 12 Feb 16:00 - 17 Feb 19:00 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
Dita 01: Shkup Dubai Nisja nga Prishtina ne ora 08:00 drejt Shkupit, e me pas fluturimi per ne Dubai ne ora 13:05. Itinerari i Fluturimit: FZ 792 12FEB SKPDXB 1305 2105...   More info

LATIN VIBES at DPZ w/LoveandDance

12 Feb 21:30 - 13 Feb 01:30 12 Feb 21:30 - 13 Feb 01:30 - Pristina Pristina
Diçka po Zihet Diçka po Zihet
LATIN VIBES AT DPZ WITH LOVE AND DANCE PRISHTINA Join us for your best latin experience with Love and Dance Prishtina. Latin Social dances with great music and a lot of group...   More info

Shen Valentini ne Stamboll

13 Feb 09:10 - 15 Feb 19:55 13 Feb 09:10 - 15 Feb 19:55 - Pristina Pristina
VENETA TRAVEL VENETA TRAVEL
SUPEROFERTË SHËN VALENTINI NË STAMBOLL Nisja më 13.02.2018 me Turkish Airlines 3 ditë 2 netë, nga €185, në €170 për person në dhomë dyshe Zbritja vlenë për rezervimet deri më 08...   More info

Big Ideas for Learning English – Workshop!

13 Feb 14:00 - 16:00 13 Feb 14:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
BIG IDEAS FOR LEARNING ENGLISH WORKSHOP! A e dini se Gjuha Angleze është Gjuhë zyrtare në më shumë se 67 vende të botës dhe flitet si gjuhë e dytë në shumicën e vendeve tjera të...   More info

International Basketball Women's Tournament

13 Feb 16:00 - 14 Feb 21:00 13 Feb 16:00 - 14 Feb 21:00 - Pristina Pristina
Pallati i Rinise Pallati i Rinise
Klubi i Basketbollit të Femrave ProBet Prishtina në bashkupunim me Federaten e Basketbollit të Kosovës dhe mbeshtetjen e Ministrisë për Kulturë Rini dhe Sport, në kuader të...   More info

Ligjeratë: KC F8 Auditimi dhe Siguridhënia

13 Feb 17:00 - 20:00 13 Feb 17:00 - 20:00 - Pristina Pristina
KAF Institute - Certifikimi i Kontabilisteve, Auditoreve dhe Financiereve KAF Institute - Certifikimi i Kontabilisteve, Auditoreve dhe Financiereve
Ligjeratë: KC F8 Auditimi dhe Siguridhënia Moduli F8 mbulon këto tema: Korniza e Auditimit dhe Sistemimi Auditimi i brendshëm Planifikimi dhe vlerësimi i riskut Kontrolli i...   More info

Vizitë një ditore në Brezovicë

14 Feb 08:00 - 11:00 14 Feb 08:00 - 11:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
VIZITË NJË DITORE NË BREZOVICË NISJA TË MËRKURËN, TË PREMTEN, TË SHTUNËN DHE TË DIELEN VETËM 5€ BILETA KTHYESE (BRENDA DITËS) Linja e rregullt Bileta kthyese 5€ për person...   More info

Një Miliard në Këmbë të Ngritur/a në Revolucion

14 Feb 12:00 - 13:00 14 Feb 12:00 - 13:00 - Pristina Pristina
National Theatre of Kosovo National Theatre of Kosovo
ÇOHU! REZISTO! BASHKOHU! Çdo 14 shkurt në gjithë botën organizohet fushata One Billion Rising duke e shprehur zemërimin, solidaritetin, vallëzimin si protestë kundër dhunës ndaj...   More info

Iron Jawed Angels - Nata e filmit dhe librit në Sbunker

14 Feb 19:00 - 21:00 14 Feb 19:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Lëvizja FOL Lëvizja FOL
Nata e filmit dhe librit në Sbunker, sjell filmin Iron Jawed Angels nga regjisorja Katja von Garnier. Filmi është kronikë nëpër përjetimet e abuzimit të aktivisteve të reja, të...   More info

Valentine's Night me Denik Prizrenin LIVE

14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 - Pristina Pristina
Tan∙dem Tan∙dem
  More info

Maybe I'm just small fry! at The White Tree

14 Feb 20:00 - 23:59 14 Feb 20:00 - 23:59 - Pristina Pristina
The White Tree The White Tree
Alloha, Maybe I'm just small fry! @THE WHITE TREE wednesday, 14 february 2018, starts at: 20:00 music: valentiny (english below) Çiftet nga nje shot prej shpise. Teket ngojne...   More info

Seminari Colometris

14 Feb 20:45 - 15 Feb 10:00 14 Feb 20:45 - 15 Feb 10:00 - Pristina Pristina
Prishtina Ciity Prishtina Ciity
Shkolla për Frizer Camellias në bashkpunim me Mak Cosmetics organizon Seminarin e parë teknikë në Kolorometri nga Haircoloristi Italian Claudio Terribile,autorin e librit...   More info

dance and dine, this Valentine’s Day @De Rada

14 Feb 21:00 14 Feb 21:00 - Pristina Pristina
De Rada Brasserie De Rada Brasserie
  More info

Florent Abrashi and Funky Guru (Rock is in the Air)

14 Feb 21:00 - 15 Feb 23:55 14 Feb 21:00 - 15 Feb 23:55 - Pristina Pristina
Rockuzinë Rockuzinë
Florent Abrashi and Funky Guru (Rock is in the Air) E Mërkurë 14 Shkurt Ora: 21:00 Visar Kursani Bateri Artan Kastrati Guitar & Backvocal Live @Rockuzinë Hyrja pa pagesë...   More info

Let's Valentine together / Wednesday night @Apartment196

14 Feb 21:00 - 15 Feb 00:00 14 Feb 21:00 - 15 Feb 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Will you be our Valentine ? Wednesday night Flaka Krelani & The Band You're welcome...   More info

Kosova Digjitale 2018 - Open Day

15 Feb 10:00 - 17:00 15 Feb 10:00 - 17:00 - Pristina Pristina
Innovation Centre Kosovo Innovation Centre Kosovo
Me organizim të Innovation Centre Kosovo dhe me mbështetje të Zyres së Presidentit të Republikës së Kosovës, Qeverisë dhe Kuvendit, Kosova Digjitale sjellë në një vend bizneset...   More info

Odds of Roller - Launching event

15 Feb 18:00 - 20:00 15 Feb 18:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Innovation Centre Kosovo Innovation Centre Kosovo
Odds of Roller is a data collection company based in Kosova, that offers qualitative and quantitative research services domestically and overseas for public and private sectors...   More info

Hapja e ekspozitës 'Vizatimi Sot' / Opening of 'Drawing Now'

15 Feb 19:00 - 22:00 15 Feb 19:00 - 22:00 - Pristina Pristina
Galeria Kombëtare E Kosovës Galeria Kombëtare E Kosovës
Galeria Kombëtare e Kosovës ka kënaqësinë të ju ftojë në hapjen e ekspozitës 'Vizatimi Sot' me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Ceremonia e hapjes do të bëhet në...   More info

Flaka Krelani and The Band

15 Feb 21:00 - 23:55 15 Feb 21:00 - 23:55 - Pristina Pristina
Rockuzinë Rockuzinë
FLAKA KRELANI and The Band E Enjte 15 Shkurt Ora 21:00 Rinor Ukimeri Keyboard Vedo Hasani Drums Murat Bajrami Guitar Live @Rockuzinë Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes Facebook...   More info

Valon Shehu & Band // Thursday night @Apartment196

15 Feb 21:00 - 16 Feb 00:00 15 Feb 21:00 - 16 Feb 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Të dashtun, pas shumë kohësh në Apartment 196 do të performojnë Valon Shehu & Band Me kënaqësi ju ftojmë ta kalojmë një natë të bukur së bashku...   More info

Dubrovnik Shen Valentini

16 Feb 00:00 - 18 Feb 23:59 16 Feb 00:00 - 18 Feb 23:59 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Te perfshira Transporti Hoteli 2 nete Mengjesi dhe Darka Ciceroni Taksa Shetitje ne Dubrovnik,Cavtat, Budva dhe Kotor, Te paperfshira te gjitha ato qe nuk jane ne rubriken...   More info

16/17 Shkurt Panairi Kryesor Work and Travel 2018

16 Feb 08:00 - 17 Feb 18:00 16 Feb 08:00 - 17 Feb 18:00 - Pristina Pristina
Swiss Diamond Prishtina Swiss Diamond Prishtina
Studentë, Panairi Kryesor për sezonën Work and Travel 2018 i cili njëherit është edhe Panairi më i madhë në regjion i punësimit të studentëve në SHBA mbahet me 16 dhe 17 Shkurt...   More info

"Raportimi gjatë 10 viteve të fundit"

16 Feb 14:00 - 16:00 16 Feb 14:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Swiss Diamond Prishtina Swiss Diamond Prishtina
Qëllimi i kësaj tryeze është që të kujtojmë rrethanat dhe punët në periudhën para, gjatë dhe pas shpalljes së pavarësisë me fokus në përjetimet e gazetarëve sidomos gjatë ditëve...   More info

Shen Valentini Ne Dubrovnik Per Vetem 135 Eur

16 Feb 15:00 - 18 Feb 18:00 16 Feb 15:00 - 18 Feb 18:00 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
Te perfshira Transporti Hoteli 2 nete Mengjesi dhe Darka Ciceroni Taksa Shetitje ne Dubrovnik,Cavtat, Budva dhe Kotor, Te paperfshira te gjitha ato qe nuk jane ne rubriken...   More info

Democracy Wall #IAmKosovar

16 Feb 16:30 - 18:00 16 Feb 16:30 - 18:00 - Pristina Pristina
Lëvizja FOL Lëvizja FOL
English Below Qysh e shohim demokracine e vendit tone, dhe sa ekziston ajo? Cilat jane vlerat te cilat jane duke e gdhendur shoqnin tone? Democracy Wall diskutimi, rezultatet...   More info

Prishtine! Suksesi nepermjet Meditimit Transendental. Kursi i MT

16 Feb 18:30 - 20:00 16 Feb 18:30 - 20:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
DT. 16.02.2018, E PREMTE, ORA 18:30, HOTEL SIRIUS Për info të mëtejshme dhe rezervime kontaktoni me tel. ose sms në nr. 044774225 Në këtë takim dt.10. 02.2018 mësuesi i Meditimit...   More info

President Rosen Plevneliev Presents: The Future of Leadership

16 Feb 19:00 - 21:00 16 Feb 19:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
The American University in Bulgaria (AUBG) organizes an AUBG Evening in Pristina on February 16 with the special participation of Bulgarian President Rosen Plevneliev (2012 2017...   More info

Ekspozita "Retrospektivë" - Alije Vokshi

16 Feb 19:00 - 02 Mar 12:00 16 Feb 19:00 - 02 Mar 12:00 - Pristina Pristina
Galeria e Ministrisë së Kulturës (QAFA) Galeria e Ministrisë së Kulturës (QAFA)
RETROSPEKTIVË, E PIKTORES ALIJE VOKSHI Të nderuar/a, Ju njoftojmë se më 16 shkurt 2018, në ora 19:00, në Galerinë e Ministrisë së Kulturës bëhet hapja e ekspozitës së parë në...   More info

Malda Susuri

16 Feb 21:00 - 23:55 16 Feb 21:00 - 23:55 - Pristina Pristina
Rockuzinë Rockuzinë
Malda Susuri Acoustic Rock Night E Premte 16 Shkurt 21:00 Malda Susuri Vocal Rinor Ukimeri Guitar Ertan Iliyaz Cajon Live në @Rockuzinë Hyrja pa pagesë Rezervimet përmes...   More info

Vikend në Ulqin& Budva 2ditë/1natë

17 Feb 06:00 - 18 Feb 21:00 17 Feb 06:00 - 18 Feb 21:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
Vikend në Ulqin, Budva & Kotorr Koha e qëndrimit: 17.02.2018 deri 18.02.2018 Akomodimi: Hotel Mediteran 4 Shërbimi: Transporti, fjetja, mëngjesi, darka Çmimi: 45€ për...   More info

Festa e Pavarësisë në Sarandë

17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
FESTA E PAVARËSISË NË SARANDË OFERTË SPECIALE VETËM 55€ PËR PERSON 3 DITË E 2 NETË ME MËNGJES DHE DARKË NË MEDITERRANE HOTEL 4 Nisja të shtunën 17.02.2018; kthimi të hënën...   More info

Festa e Pavarësisë në Sarandë

17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 - Pristina Pristina
Prishtina Ciity Prishtina Ciity
Vikend në Sarandë ( 2 netë 3 ditë ) Çmimi: 50€ për person Në çmim përfshihet : Udhëtimi me autobus të Kompanisë SHPEJTIMI 2x Bujtje në Hotel Perla (Sarandë) 2x Mëngjes dhe...   More info

Vikend në Budva ( 2 netë / 3 ditë )

17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 17 Feb 07:00 - 19 Feb 22:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Vikend në Budva, St.Stefan, Tivat, Kotorr, Ulqin dhe Shkodër ( 2 netë 3 ditë ) Çmimi: 65 € për person Në çmim përfshihet: Udhëtimi me autobus të Kompanisë SHPEJTIMI. 2 x bujtje...   More info

Fundjavë në Bogë

17 Feb 07:30 - 18 Feb 16:30 17 Feb 07:30 - 18 Feb 16:30 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
FUNDJAVË NË BOGË 17.02.2018 18.02.2018 Nisja të shtunën dhe të dielen në ora 07:30 Kthimi në ora 16:30 7€ bileta kthyese (brenda ditës) 10€ bileta khtyese (nisja të...   More info

Vikend në Pogradec ( 1 natë / 2 ditë )

17 Feb 07:30 - 18 Feb 22:30 17 Feb 07:30 - 18 Feb 22:30 - Pristina Pristina
Prishtina Ciity Prishtina Ciity
Vikend në Oher, Strugë, Pogradec, Tiranë 1 natë 2 ditë Çmimi 35€ për person Në çmim përfshihet: Udhëtimi me autobus Shpejtimi 1 x bujtje në hotel ENKELANA ( Pogradec...   More info

Vikend në Strugë,Ohër & Pogradec

17 Feb 08:00 - 18 Feb 21:00 17 Feb 08:00 - 18 Feb 21:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
Vikend në Pogradec 2 ditë 1 natë Qëndrimi: 17.02.2018 deri 18.02.2018 Shërbimi: Transporti dhe akomodimi në Hotel Pogradec 4 në Pogradec me mëngjes dhe darkë Vizitohet...   More info

Pavaresojme Pavaresine! at The WHITE TREE

17 Feb 20:00 - 23:59 17 Feb 20:00 - 23:59 - Pristina Pristina
The White Tree The White Tree
Alloha, Pavaresojme Pavaresine! @THE WHITE TREE saturday, 17 february 2018, starts at: 20:00 music: indepenDance (english below) Ne kohen e lashte romake kane jetuar njerez te...   More info

17th of February / Kejsi Tola & The Band @Apartment196

17 Feb 21:00 - 18 Feb 00:00 17 Feb 21:00 - 18 Feb 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
17th of February Saturday Kejsi Tola & The Band Let's indepen DANCE together You're welcome...   More info

BB Poqi & Armadillo Band

17 Feb 21:00 - 23:55 17 Feb 21:00 - 23:55 - Pristina Pristina
Rockuzinë Rockuzinë
BB Poqi & Armadillo Band E Shtunë 17 Shkurt Ora: 21:00 Bajram Bylykbashi Vocal & Guitar Shkelzen Veseli Bass Armadillo Muha Veseli Guitar Fahri Fali Ibrahimi Drums Live...   More info

ODA // Emancipate yoself from Mental Slavery

17 Feb 22:00 17 Feb 22:00 - Pristina Pristina
Klubi《M》Club Klubi《M》Club
Yo, Nji dekade Pavarësi e raptit vesht n’lesht; hala kemi mbetë as me shehër as me Barilevë! Po me randësi me festu po festohet, Ju festoni, Festojmë edhe na. Oda t’shtunën...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

20 Feb 11:00 - 21 Feb 00:00 20 Feb 11:00 - 21 Feb 00:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Oda e Librit "Letër mbi Humanizmin"

20 Feb 17:00 - 19:00 20 Feb 17:00 - 19:00 - Pristina Pristina
National Library of Kosovo National Library of Kosovo
Gjuha është shtëpia e së vërtetës së Qenies Diskutim rreth filozofisë të Heideggerit me bollëk, dhe debate të panumërta i gjeni në Odën e Librit që do të mbahet në Bibliotekën...   More info

PODIM Challenge Roadshow in Prishtina

20 Feb 18:00 - 21:00 20 Feb 18:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Innovation Centre Kosovo Innovation Centre Kosovo
PODIM the biggest and most influential startup conference in the European Adriatic & Balkan regions is coming to Prishtina! Join us at the special PODIM pre-event, organized by...   More info

Konferenca 18 Vjeçarët Vendosin Për të Ardhmen

21 Feb 10:00 - 13:00 21 Feb 10:00 - 13:00 - Pristina Pristina
Kosovalive Kosovalive
KosovaLive fton të rinjët/rejat e shkollës mesme dhe universitetit, të marrin pjesë në konferencën 18 Vjeçarët Vendosin Për të Ardhmen (18 and Determining the Future). Konferenca...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

21 Feb 11:00 - 12:00 21 Feb 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

E-Lecture with ETC & IOHK Community Managers + ETC Dev. advisor

21 Feb 18:00 - 19:00 21 Feb 18:00 - 19:00 - Pristina Pristina
European College of Kosovo European College of Kosovo
Të Mërkuren me datë 21 Shkurt 2018 në ambientet e European College of Kosovo kemi nderin të kemi të ftuar -z. Anthony Lusardi Menaxher i Ethereum Classic Community -z. Kevin...   More info

Trajnimet ne Budva 22-25 Shkurt 2018

22 Feb 09:45 - 25 Feb 16:45 22 Feb 09:45 - 25 Feb 16:45 - Pristina Pristina
E&E Consulting E&E Consulting
Trajnimet: 1. Kontrolli Efektiv i Administratës 2. Dilemat Etike në Veprimtarinë Administrative dhe 3. Menaxhimi Financiar, Rreziqet e Kontrollit në Ekzekutimin e Buxhetit dhe...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

22 Feb 11:00 - 12:00 22 Feb 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Përgatitjet e e nevojshme per intervistë pune dhe aplikim online

22 Feb 14:00 - 15:00 22 Feb 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Building Blocks of One's Community

22 Feb 17:30 - 19:30 22 Feb 17:30 - 19:30 - Pristina Pristina
Teatri ODA Teatri ODA
Qoftë përmes një veprimi të vogël si organizimi për pastrimin e lagjes apo një hap i madh sikurse edukimi i të rinjëve të lagjes rreth demokracisë aktive, të qenurit një qytetar...   More info

2nd TALK - Cryptocurrencies

22 Feb 18:00 - 21:00 22 Feb 18:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Innovation Centre Kosovo Innovation Centre Kosovo
The TLP Alumni Association’s 2nd TALK will be hosted by its Science, Innovation and Technology Committee in partnership with ICK. The TALK’s theme will be Cryptocurrency...   More info

Showcases Night at BASStore

23 Feb 00:00 - 24 Feb 07:00 23 Feb 00:00 - 24 Feb 07:00 - Pristina Pristina
RADIO Mhz RADIO Mhz
BASStore welcomes music collectives from London and Skopje. Friday 23.02.2018 Sisu x Loose Lips Showcase Night Malissa SISU/UK https:/soundcloud.com/malissa08 https:/www...   More info

Hiking, Yoga and Thermal Baths in Permet

24 Feb 06:00 - 25 Feb 20:30 24 Feb 06:00 - 25 Feb 20:30 - Pristina Pristina
Butterfly Outdoor Adventure Butterfly Outdoor Adventure
This tour gets us away from the dirty Pristina air for the weekend to the cleanest village in all of Albania: Permet. This relaxing village dates back to the 15th century Ottoman...   More info

Trajnim dy ditorë “E drejta materiale dhe procedurale civile”

24 Feb 10:00 - 25 Feb 16:00 24 Feb 10:00 - 25 Feb 16:00 - Pristina Pristina
Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute
Trajnimi i dedikohet: Kandidatëve në përgatitje të provimit të jurisprudencës, Studentëve të nivelit Bachelor dhe Master të fakulteteve juridike, publike dhe kolegjeve private...   More info

Trajnim për Vetulla Tattoo

24 Feb 10:00 - 26 Feb 16:00 24 Feb 10:00 - 26 Feb 16:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për vetulla TATTOO (metoda japoneze) Të gjithë nxënësit do të përfitojnë: Pjesën teorike dhe Pjesën praktike Trajnimi do të zgjasë tri ditë nga data 24 deri 26...   More info

Ankandi i drejtëpërdrejtë-24.02.2018

24 Feb 11:00 - 14:00 24 Feb 11:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Shtëpia e Ankandeve Kosova Shtëpia e Ankandeve Kosova
Shtëpia e Ankandeve Kosova organizon Ankandin e radhës me artikuj të ndryshëm të: Unhcr , Raffisen Bank,TEB,AFK,Studio Moderna, BPB-së, ELKOS Group, OSCE-së, Cacttus-it, AL DUSHI...   More info

Koncert: Brahms, Beethoven

25 Feb 20:00 - 22:00 25 Feb 20:00 - 22:00 - Pristina Pristina
Salla e Kuqe / Red Hall Salla e Kuqe / Red Hall
FILHARMONIA E KOSOVËS KOSOVO PHILHARMONIC JOHANNES BRAHMS LUDWIG VAN BEETHOVEN ORKESTRA E FILHARMONISË SË KOSOVËS KOSOVO PHILHARMONIC ORCHESTRA MISBAH KAÇAMAKU Piano...   More info

Përgatitjet e nevojshme për intervistë pune dhe aplikim online

27 Feb 14:00 - 15:00 27 Feb 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Trajnimi: Praktika Juridike - Moduli Penal & Civil

27 Feb 17:00 - 19:30 27 Feb 17:00 - 19:30 - Pristina Pristina
European College of Kosovo European College of Kosovo
Trajnimi më i kërkuar në Kosovë për juristët e rinj Praktika Juridike fillon me datë 27 Shkurt 2018! Për plot 5 vite qindra kandidatë kanë qenë pjesë e këtij trajnimi 8 javor(50...   More info

Përgatitjet e nevojshme për intervistë pune dhe aplikim online

28 Feb 14:00 - 15:00 28 Feb 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

01 Mar 11:00 - 12:00 01 Mar 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Përgatitjet e nevojshme për intervistë pune dhe aplikim online

01 Mar 14:00 - 15:00 01 Mar 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Trajnimi: Kamarier Profesional

03 Mar 09:00 - 14:00 03 Mar 09:00 - 14:00 - Pristina Pristina
European College of Kosovo European College of Kosovo
European College of Kosovo për herë të parë në Kosovë organizon trajnim praktik në profesionin Kamarier Profesional me certifikim ndërkombëtar që mundëson punësim në vendet e...   More info

Trajnim për Zgjatje Qerpiku dhe Perming

03 Mar 10:00 - 04 Mar 16:00 03 Mar 10:00 - 04 Mar 16:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për Zgjatje Qerpiku dhe Perming Trajnimi do të zgjasë dy ditë nga 3 deri 4 Mars 2018. Për të dy trajnimet përfshihet: Pjesa teorike dhe Pjesa praktike (të gjitha...   More info

Hike & Explore në Liqenin e Bovillës (AL)

04 Mar 06:00 - 18:00 04 Mar 06:00 - 18:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
ENGLISH BELOW Muajin Mars e fillojmë me një event ditor në një destinacion të ri, aktivitetet hike dhe explore tek Liqeni i Bovillës (Shqipëri). Paisje dhe furnizime: Veshje të...   More info

Përgatitjet e nevojshme për intervistë pune dhe aplikim online

06 Mar 14:00 - 15:00 06 Mar 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Trajnimi: Psikologjia e Negocimit & Teknikat e Shitjes

06 Mar 17:30 - 19:30 06 Mar 17:30 - 19:30 - Pristina Pristina
European College of Kosovo European College of Kosovo
Trajnimi Psikologjia e Negocimit & Teknikat e Shitjes fillon me datë 6 Mars 2018! Apliko tani: http:/eck-edu.org/?id 32&t 15 Në rast se dëshironi të keni rrogë më të madhe...   More info

WikiGap

07 Mar 10:30 - 08 Mar 16:00 07 Mar 10:30 - 08 Mar 16:00 - Pristina Pristina
Kosovalive Kosovalive
Wikipedia është enciklopedia më e madhe online, e punuar tërësisht nga njerëz të rëndomtë. Përmbajtja në Wikipedia na ngjyrosë dhe formëson botë kuptimin tonë. Por, ka një...   More info

Klubi i Librit "Arkopoli i Ri" 7 - 1984 nga George Orwell

07 Mar 18:00 - 21:00 07 Mar 18:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Akropoli i Ri - Prishtinë Akropoli i Ri - Prishtinë
E mërkurë, 7 Mars Ora 18.00 Qendra Filozofke & Kulturore Akropoli i Ri Prishtinë iu fton në Klubin e Librit 7. Vepra që do të diskutohet është libri 1984 i autorit George Orwell...   More info

8MARS DUBAI

08 Mar 00:00 - 12 Mar 23:59 08 Mar 00:00 - 12 Mar 23:59 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Dita 01: Prishtine Shkup Dubai Nisja nga Prishtina ne ora 08:00 drejt Shkupit, e me pas fluturimi per ne Dubai ne ora 13:05. Arritja ne Dubai. Transferta dhe akomodimi ne hotel...   More info

8 MARSI DUBAI

08 Mar 00:00 - 12 Mar 23:59 08 Mar 00:00 - 12 Mar 23:59 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
Dita 01: Prishtine Shkup Dubai Nisja nga Prishtina ne ora 08:00 drejt Shkupit, e me pas fluturimi per ne Dubai ne ora 13:05. Arritja ne Dubai. Transferta dhe akomodimi ne hotel...   More info

Trajnim për Provimin pranues për Gjyqtarë

08 Mar 16:30 - 18 Mar 16:00 08 Mar 16:30 - 18 Mar 16:00 - Pristina Pristina
Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute
KOHËZGJATJA DHE ORARI I TRAJNIMIT: Trajnimi zgjatë 11 ditë dhe fillon me datë 08 Mars 2018. Me qëllim të dhënies së mundësisë secilit të interesuar, trajnimi mbahet pas orarit të...   More info

Mbremje festive per 8 Mars

08 Mar 19:00 08 Mar 19:00 - Pristina Pristina
Restaurant VALI Restaurant VALI
Te nderuar klient, Vitin e kaluar organizuam mbremje festive me rastin e 8 Marsit. Pas shum kerkesave qe kemi marrur nga ju per organizim te nje mbremje festive, ne si staf i...   More info

8 Marsi ne Dubrovnik

08 Mar 23:59 - 11 Mar 21:59 08 Mar 23:59 - 11 Mar 21:59 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
Dita 01: Prishtine Dubrovnik Pas takimit me guiden fillon udhetimi yne me autobus komod me ajer te kondicionuar drejt Kroacise. Turi nis me vizite ne Uren Tudjman e cila eshte...   More info

8 MARSI Dubrovnik

08 Mar 23:59 - 11 Mar 21:59 08 Mar 23:59 - 11 Mar 21:59 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Dita 01: Prishtine Dubrovnik Pas takimit me guiden fillon udhetimi yne me autobus komod me ajer te kondicionuar drejt Kroacise. Turi nis me vizite ne Uren Tudjman e cila eshte...   More info

Kurs Psikologjie & Filozofie - Klasa e re më 9 Mars!

09 Mar 17:30 - 20:00 09 Mar 17:30 - 20:00 - Pristina Pristina
Akropoli i Ri - Prishtinë Akropoli i Ri - Prishtinë
Kush Jam, Nga Vij, Ku Shkoj? Cili është qëllimi i jetës time dhe cili është roli im në këtë botë? Përse ekzistoj, çfarë është jeta dhe vdekja, si mund ta kuptoj veten time, si...   More info

Don Antonio (ITA) / No Recess at Hamam Bar Prishtina

09 Mar 20:00 - 10 Mar 02:00 09 Mar 20:00 - 10 Mar 02:00 - Pristina Pristina
Hamam Bar Prishtina Hamam Bar Prishtina
DON ANTONIO, the self-described Soundtrack for the New Mediterranean, is the latest sensation in the long tradition of Italian jazz, blues and folk music. Soukana (Live in...   More info

Trajnimi:Investimi në Kriptovaluta

14 Mar 17:30 - 19:30 14 Mar 17:30 - 19:30 - Pristina Pristina
European College of Kosovo European College of Kosovo
Trajnimi Investimi në Kriptovaluta fillon me datë 21 Shkurt 2018 ! Gjatë trajnimit Investimi Blerja/Shitja e Kriptovalutave për plot 3 javë ju do të mësoni në praktikë si të...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

15 Mar 11:00 - 16 Mar 12:00 15 Mar 11:00 - 16 Mar 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

20 Mar 11:00 - 12:00 20 Mar 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun e punës!

21 Mar 11:00 - 12:00 21 Mar 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se çfarë ju nevojitet dhe se...   More info

EGYPT TRIP

23 Mar 09:00 - 31 Mar 23:00 23 Mar 09:00 - 31 Mar 23:00 - Pristina Pristina
Euro Trip Euro Trip
Vizito Egjiptin me 23 Mars deri 31 Mars 2018, ku mund ti vizitoni Piramidat e Egjiptit apo njërën nga 7 mrekullitë e botës për vetëm 555€ deri te dielen me dt. 25.02.2018 Pas...   More info

Mini Euro Trip - Mars 2018

23 Mar 21:00 - 29 Mar 23:00 23 Mar 21:00 - 29 Mar 23:00 - Pristina Pristina
Euro Trip Euro Trip
Mini Euro Trip Mars 2018 Nisja me 23.03.2018 29.03.2018 Vizitohen: Budapest Viena Milano Venecia Ljubljana Zagreb Dubrovnik Cmimi per person 395€ VIZA Ne cmim...   More info

DAM Festival 2018

29 Mar 20:00 - 03 Apr 22:00 29 Mar 20:00 - 03 Apr 22:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
DAM Festival (International Festival of Music) is one of the most prominent music events in Prishtina. It has become traditional and the aim of it is to promote young/emerging...   More info

Kosovo Philharmonic at DAM Festival

01 Apr 20:00 - 22:00 01 Apr 20:00 - 22:00 - Pristina Pristina
Salla e Kuqe / Red Hall Salla e Kuqe / Red Hall
TERRY RILEY LOWELL LIEBERMANN CAMILLE SAINT-SAËNS BLOND KRASNIQI ORKESTRA E FILHARMONISË SË KOSOVËS KOSOVO PHILHARMONIC ORCHESTRA LISA SAHATÇIU Pianisti i Ri 2017 Young...   More info

Gregory Charette: Complete Piano Etudes by Philip Glass

03 Apr 20:00 - 23:00 03 Apr 20:00 - 23:00 - Pristina Pristina
Amfiteatri i Ri i Bibliotekës Universitare Amfiteatri i Ri i Bibliotekës Universitare
Gregory Charette (b. 1987 in Los Angeles) is a conductor, composer, pianist and programmer deeply committed to the performance and promotion of new music. He is currently music...   More info

ChopinPianoFEST Prishtina 9th Edition

05 Apr 20:00 - 24 Apr 22:00 05 Apr 20:00 - 24 Apr 22:00 - Pristina Pristina
Amfiteatri i Ri i Bibliotekës Universitare Amfiteatri i Ri i Bibliotekës Universitare
Chopin Piano FEST Prishtina is established for the first time on the 200th anniversary of Chopin in 2010 by the established Kosovo Chopin Association as the youngest member of the...   More info

Qasja e integruar e shëndetit dhe edukimi shëndetësor”

07 Apr 08:00 - 17:00 07 Apr 08:00 - 17:00 - Pristina Pristina
Kolegji AAB Kolegji AAB
Simpoziumi II, në temën Qasja e integruar e shëndetit dhe edukimi shëndetësor Në kuadër të shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit, kemi nderin t’ju ftojmë të merrni pjesë...   More info

Hapja e Qendrës Tregtare ROYAL MALL

12 Apr 10:00 - 22:00 12 Apr 10:00 - 22:00 - Pristina Pristina
ROYAL MALL ROYAL MALL
ROYAL MALL, përmban 15.000 m2 me mbi 50 lokale afariste, një MEGA Market, me parking nëntokësor mbi 200 vende të dedikuara vetëm për qendrën tregtrare. Ju mund të aplikoni për...   More info


© 2018 Siguez