2nd International Conference on Social Innovation

30 Nov 09:30 - 13:30 30 Nov 09:30 - 13:30 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
The international conference on social innovation is organized under the project supported from European Union YOUSEE , which is a regional platform for advocacy of social...   More info

DUBAI TOUR

30 Nov 11:00 - 04 Dec 14:00 30 Nov 11:00 - 04 Dec 14:00 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Pikat kryesore Dubai Mall Shoping Center Jumeirah Mosque Emirates Tour Atlantis The Palm Palm Jumeirah Burj Al Arab Itinerari DITE 1 PRISHTINE SHKUP DUBAI Nisja nga Prishtina...   More info

DUBAI Tour 2017

30 Nov 11:00 - 04 Dec 14:00 30 Nov 11:00 - 04 Dec 14:00 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
Itinerary DAY 1 PRISHTINE SHKUP DUBAI Nisja nga Prishtina ne ora 08:30 mengjes drejt Aeroportit te Shkupit, nga ku nisemi drejt Dubait, tere Kohen ne percjellje te Guides...   More info

Kosovo Future Exhibition Press Conference

30 Nov 14:00 - 16:00 30 Nov 14:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Museum of Kosova - Muzeu i Kosovës Museum of Kosova - Muzeu i Kosovës
Ekspozita e ardhshme e Kosovës do të mbahet në Muzeun e Kosovës vitin e ardhshëm. Ekspozita është projektuar për brezin e ri, ku përmes veprave artistike digjitale dhe interaktive...   More info

Ceremonia e ndarjes së Çmimeve për Arsim 2017

30 Nov 18:30 - 20:00 30 Nov 18:30 - 20:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
Ky event organizohet në bashkëpunim me GIZ dhe AGK...   More info

Apartment196 on Thursday night / String String

30 Nov 21:00 - 01 Dec 00:00 30 Nov 21:00 - 01 Dec 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Apartment196 on Thursday night String String You're welcome...   More info

Black Friday:Prej 19.99€ Vetura te Modeleve 2017

01 Dec 08:00 - 20:00 01 Dec 08:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Rent a car Alzora Rent a car Alzora
Rent a car ALZORA Ju ofron vetura te modelete te ndryshme 2017 Qmimi fillestar Prej 19.99...   More info

Vikend në Pogradec

01 Dec 08:00 - 03 Dec 21:00 01 Dec 08:00 - 03 Dec 21:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
VJESHTË NË POGRADEC, OHËR, KORÇË, ELBASAN Nisja: 01.12.2017 (e premte);Kthimi: 03.12.2017 (e diele) Qëndrimi: 3 ditë 2 netë në Hotel Pogradec 4 Çmimi: 54€ për person...   More info

Vikend në Durrës

01 Dec 11:00 - 03 Dec 21:00 01 Dec 11:00 - 03 Dec 21:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
VIKEND NË HOTEL BONITA 4 DURRËS NISJA TË PREMTEN (01.12.17); KTHIMI TË DIELEN (03.12.17) SPECIALE: NATA E DYTË ARGËTIM ME MUZIKË LIVE TEK STELA RESORT TIRANË Nisja të premten...   More info

2nd edition of KYATA ‎ Winter University for Security Studies

01 Dec 13:00 - 04 Dec 15:00 01 Dec 13:00 - 04 Dec 15:00 - Pristina Pristina
Yata Kosova Yata Kosova
2nd edition of KYATA Winter University for Security Studies on 01 04 December 2017 Kosovo Youth Atlantic Treaty Association has the immense pleasure of inviting you to...   More info

YTC organizon “Shkollën e Kontabilitetit -Dhjetor 2017 -Maj 2018

01 Dec 17:00 - 19:00 01 Dec 17:00 - 19:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
Për herë të parë organizohet Shkolla e Kontabilitetit Dhjetor 2017 Maj 2018 HOTEL SIRIUS www.yellow-rks.com 044 260 053. Qëllimi i kësaj shkolle të kontabilitetit është që t’i...   More info

Heritage Space: Where past meets contemporary

01 Dec 19:00 - 02 Dec 17:00 01 Dec 19:00 - 02 Dec 17:00 - Pristina Pristina
Museum of Kosova - Muzeu i Kosovës Museum of Kosova - Muzeu i Kosovës
Have you ever wondered how an ancient relic looks like in virtual space, or seen a fashion collection that combines the fabric of the past with that of the present? Have you ever...   More info

Star Shining! at The White Tree

01 Dec 20:00 - 23:59 01 Dec 20:00 - 23:59 - Pristina Pristina
The White Tree The White Tree
Alloha, Star Shining! @ THE WHITE TREE friday, 1 december 2017, starts at: 20:00 music: AIDS (english below) Per ndere te dites nderkombetare te AIDS/SIDA nuk do te kete seks...   More info

Apartment196 on Friday night / Fisniket

01 Dec 21:00 - 02 Dec 00:00 01 Dec 21:00 - 02 Dec 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Apartment196 on Friday night FISNIKET You're welcome...   More info

Hiking and Yoga trip in Valbonë Valley

02 Dec 06:00 - 03 Dec 22:00 02 Dec 06:00 - 03 Dec 22:00 - Pristina Pristina
Butterfly Outdoor Adventure Butterfly Outdoor Adventure
Two-day trip (02 03 December 2017) This is more than just a hiking trip; this is a unique experience of hiking and yoga in the most beautiful location. Your journey will take you...   More info

Vikend në Bogë

02 Dec 07:30 - 03 Dec 16:00 02 Dec 07:30 - 03 Dec 16:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
Vikend relaksues në Bogë Nisja të shtunën (02.12.17) në ora 07:30 Kthimi të dielën (03.12.17) në ora 16:30 Bileta kthyese 10€ (pa akomodim) Ofertat e Hoteleve: Hotel Ke...   More info

Vikend në Brezovicë

02 Dec 08:00 - 03 Dec 16:00 02 Dec 08:00 - 03 Dec 16:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
VIKEND NË BREZOVICË Linja e rregullt çdo të shtune dhe të diele Bileta kthyese 5€ për person. Udhëtimi realizohet me autobus komod. Nisja e radhës me dt.2 dhe 3 dhjetor 2017...   More info

Saturday night / Latino Band

02 Dec 09:00 - 12:00 02 Dec 09:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Apartment196 on Saturday night Latino Band You're...   More info

Trajnim për vetulla tattoo (metoda japoneze)

02 Dec 10:00 - 16:00 02 Dec 10:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për vetulla TATTOO (metoda japoneze) Të gjithë nxënësit do të përfitojnë: Pjesën teorike dhe Pjesën praktike Trajnimi do të zgjasë tri ditë nga data 2 deri 4 Dhjetor...   More info

Shpalosja e programit te bursave per studime jashte vendit

02 Dec 11:00 - 12:00 02 Dec 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Smart Center Smart Center
Ligjerata e radhes ...Shpalosja e programit te bursave per studime jashte vendit Paralel me kurset e kualitetit te larte ne testet per bursa nderkombetare TOEFL, IELTS, SAT, GRE...   More info

Ankandi i Drejtpërdrejtë - 02.12.2017

02 Dec 11:00 - 14:00 02 Dec 11:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Shtëpia e Ankandeve Kosova Shtëpia e Ankandeve Kosova
Shtëpia e Ankandeve Kosova organizon Ankandin e radhës me artikuj të ndryshëm të: ELKOS Group, OSCE-së, BPB-së, Cacttus-it, AL DUSHI-it, Organizata FIQ, FIT WOMEN, dhe klienteve...   More info

Muzik Live 100%

02 Dec 20:00 - 23:59 02 Dec 20:00 - 23:59 - Pristina Pristina
Restaurant Druri G Restaurant Druri G
Për disponimin tuaj Lum Fejzullahu Arben...   More info

String String Live at Mint

02 Dec 21:00 - 03 Dec 00:00 02 Dec 21:00 - 03 Dec 00:00 - Pristina Pristina
Mint Bar & Kitchen Mint Bar & Kitchen
Rezervimet ne 045 490...   More info

Kupto mundësitë e studimit në Czech College në Çeki

04 Dec 14:00 - 15:00 04 Dec 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Qendra për Zhvillim të Karrierës e Universitetit të Prishtinës dhe Czech College nga Republika Çeke organizojnë seminarin mbi mundësitë e studimit në Çeki. Seminar mbi mundësitë...   More info

Ngacmimi seksual në vendin e punës në Kosovë

04 Dec 15:00 - 16:30 04 Dec 15:00 - 16:30 - Pristina Pristina
Kadare Bar & Books Kadare Bar & Books
Të nderuar/a , Qendra Kosovare për Studime Gjinore ju fton të merrni pjesë në panelin e diskutimit Ngacmimi seksual në vendin e punës në Kosovë , që mbahet të hënën, më 4 dhjetor...   More info

Sfidat përballë fëmijëve - prezantim nga IP "Ardhmëria"

05 Dec 11:00 - 12:00 05 Dec 11:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Ftohen të gjithë studentët e Fakultetit të Edukimit dhe fakulteteve tjera nga të gjitha nivelet e studimeve si dhe te diplomuarit, të marrin pjesë në ligjeratën: Sfidat përballë...   More info

Sesion Këshillues / Video Sesion - AgCAS - Bëhu gati për tregun

05 Dec 13:00 - 14:00 05 Dec 13:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Të nderuar studentë dhe të diplomuar të Fakultetit Ekonomik, A keni aplikuar apo dëshironi të aplikoni për punë, punë praktike, vizita apo bursa studimore ? A keni menduar se...   More info

A programojmë së bashku? #HourOfCode

05 Dec 14:00 - 07 Dec 16:00 05 Dec 14:00 - 07 Dec 16:00 - Pristina Pristina
Akademia JCoders Akademia JCoders
Ne kuader te javes globale te kodimit, ne po e organizojme nje Hour of Code! Po! Cdo femije duhet te jete ne hap me kohen duke pas mundesi qe te mesoj krijim ne boten e...   More info

Si do t’i përkrahë shoqëria të mbijetuarat/it e dhunës seksuale?

05 Dec 17:00 - 18:30 05 Dec 17:00 - 18:30 - Pristina Pristina
Dit' e Nat' Dit' e Nat'
Të nderuar/a sallonistë/e, Ju ftojmë të merrni pjesë në sallonin e radhës, që mbahet të martën më 5 Dhjetor 2017, nga ora 17:00 në Dit’ e Nat’ me temën: Si do t’i përkrahë...   More info

Shfaqja e dokumentarit “Sistem i (keq)edukimit” + diskutim

05 Dec 18:00 - 19:00 05 Dec 18:00 - 19:00 - Pristina Pristina
Klubi《M》Club Klubi《M》Club
Në kuadër të Javës së të Drejtave të Njeriut, do të shfaqet dokumentari Sistem i (keq)edukimit .Dokumentari do të fokusohet në sistemin arsimor në Kosovë, specifkisht në tekstet...   More info

Présentation & dédicace du livre "Mon père, ce malgré nous"

05 Dec 18:30 - 19:30 05 Dec 18:30 - 19:30 - Pristina Pristina
Alliance Française de Pristina, Kosovo Alliance Française de Pristina, Kosovo
Jean-Michel FEFFER, résidant à Pristina, présentera et dédicacera son livre Mon père, ce Malgré-nous qui vient de paraître aux éditions SALDE. La présentation sera faite en...   More info

All activists under one roof!

05 Dec 19:00 - 23:00 05 Dec 19:00 - 23:00 - Pristina Pristina
Klubi《M》Club Klubi《M》Club
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarizmit, ju ftojmë të vini që ta shënojmë së bashku këtë ditë duke u njoftuar, diskutuar e mbi të gjitha duke kërcyer me muzikë nga...   More info

Plagjiarizmi dhe Mashtrimet në Arsimin e Lartë

06 Dec 10:00 - 12:00 06 Dec 10:00 - 12:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Integriteti Akademik Plagjiarizmi dhe Mashtrimet në Arsimin e Lartë Ligjeratë e hapur për profesorë, studentë dhe të diplomuar, Tema: Plagjiarizmi dhe Mashtrimet në Arsimin e...   More info

Diskutim me studentë

06 Dec 11:00 - 14:00 06 Dec 11:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Kolegji AAB Kolegji AAB
DISKUTIM ME STUDENTË Përfshirja e grave dhe të rinjve në vendimmarrje dhe procese politike Në kuadër të projektit të financuar nga BE Young Women Engaged in Political Parties...   More info

Gjuha diskriminuese në tekstet shkollore - Publikimi i raportit

06 Dec 11:30 - 14:00 06 Dec 11:30 - 14:00 - Pristina Pristina
National Library of Kosovo National Library of Kosovo
-english below Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut Kosovë(YIHR-KS) ka kënaqësinë të ju ftoj në publikimin e raportit të titulluar Gjuha diskriminuese në tekstet shkollore...   More info

Performanca "Stigma - Kërko të drejtën tënde" - Prishtinë

06 Dec 13:00 - 15:00 06 Dec 13:00 - 15:00 - Pristina Pristina
National Theatre of Kosovo National Theatre of Kosovo
Në kuadër të 16 Ditëve të Aktivizmit Kundër Dhunës në Baza Gjinore në Teatrin Kombëtar me datë 06 dhjetor (ditë e mërkurë) nga ora 13:00 prezantohet performanca Forum Teatër...   More info

Prezantim nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë

06 Dec 14:00 - 15:00 06 Dec 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Qendra për Zhvillim të Karrierës e UP-së dhe Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë organizojnë ligjeratën rreth punës, shërbimeve dhe mundësive që ofron AUV për studentët dhe të...   More info

21 Vjetori !! Nezafete Shala & Florent Abrashi

06 Dec 20:30 - 23:59 06 Dec 20:30 - 23:59 - Pristina Pristina
Morena - since 1996 Morena - since 1996
21 Vjetori !! E Merkure 06.12.2017 Nezafete Shala & Florent...   More info

Ligjeratë me përfaqësuesit e MKRS - Departamenti i Sportit

07 Dec 10:00 - 11:00 07 Dec 10:00 - 11:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Ligjeratë me përfaqësuesit e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Departamenti i Sportit Të nderuar studentë, ftoheni me datë 7 Dhjetor 2017, me fillim në ora 10:00h në...   More info

Trajnim Përgatitor për Punësim dhe Shkollim

07 Dec 13:00 - 15:00 07 Dec 13:00 - 15:00 - Pristina Pristina
DIMAK Kosovo DIMAK Kosovo
DIMAK do të zhvillojë këtë të Enjte punëtorinë e rradhës Trajnim përgatitor për Punësim dhe Shkollim (B.A, M.A,...) , me të dhëna më të detajuara se si të zhvillojmë një...   More info

Oda e Leximit "Gjenerali i ushtrisë së vdekur"

07 Dec 17:30 - 19:30 07 Dec 17:30 - 19:30 - Pristina Pristina
Prishtina Hackerspace Prishtina Hackerspace
Odën e fundvitit, mos e le me t'ikë! Ciklin e odave të sivjetme po e përfundojmë në Prishtina Hackerspace me Gjeneralin e Kadaresë. Me 7 dhjetor prej orës 17:30, po e...   More info

Trajnimi në ADOBE Photoshop

07 Dec 18:15 - 20:00 07 Dec 18:15 - 20:00 - Pristina Pristina
ArchiEDU ArchiEDU
ADOBE Photoshop CC është softuer i cili përdorët nga arkitektët, dizajnerët planifikuesit urban dhe jo vetëm, duke mundësuar që në kohë më të shpejtë të bëhet postproduksioni I...   More info

Shperndarja e Kartelave te Anetaresimit (me dhurata)

07 Dec 19:00 07 Dec 19:00 - Pristina Pristina
Index Caffe Index Caffe
Milan Club Kosova ju bashkon sërish! Këtë të enjte, ora 19:00, në Index Bar. Përveq arsyes pse mblidhemi zakonisht, pra për të ndjekur ekipin tonë të zemrës, AC Milan, kësaj...   More info

Architects' Party - Tradition 4.0

07 Dec 23:00 - 08 Dec 04:00 07 Dec 23:00 - 08 Dec 04:00 - Pristina Pristina
Zanzi Jazz Bar Zanzi Jazz Bar
Arkitektët e bëjnë më së miri, edicioni i katërt me radhë, te veni dihet Zanzi Definitivisht nejat e vitit zgjidhen nejat e Arkitektëve...   More info

Trajnim për Zgjatje Qerpiku dhe Perming

08 Dec 10:00 - 16:00 08 Dec 10:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Studio W's Verona Studio W's Verona
Trajnim për Zgjatje Qerpiku dhe Perming Trajnimi do të zgjasë dy ditë nga 8 deri 9 Dhjetor 2017. Për të dy trajnimet përfshihet: Pjesa teorike dhe Pjesa praktike (të gjitha...   More info

Police Corruption Risks in Kosovo

08 Dec 10:00 - 11:30 08 Dec 10:00 - 11:30 - Pristina Pristina
Orion Conference Center Orion Conference Center
Regional network of civil society organizations POINTPULSEnet and Kosovar Center for Security Studies KCSS are inviting you to the event on building police integrity in Kosovo and...   More info

Punëtori me fëmijë / Atelier Enfants - Arbre de Noël

08 Dec 13:30 - 17:00 08 Dec 13:30 - 17:00 - Pristina Pristina
Alliance Française de Pristina, Kosovo Alliance Française de Pristina, Kosovo
Voici le cadeau de fin d'année de l'Alliance française de Pristina pour les enfants âgés de 4 à 7 ans ! Nous les accueillerons pour une après-midi de fête, organisée selon le...   More info

Apartment196 on Friday night / BB Poqi

08 Dec 21:00 - 09 Dec 00:00 08 Dec 21:00 - 09 Dec 00:00 - Pristina Pristina
Apartment 196 Apartment 196
Let's give a warm welcome on Friday to BB Poqi You're...   More info

Muzikë për Autizëm

08 Dec 21:00 - 09 Dec 02:00 08 Dec 21:00 - 09 Dec 02:00 - Pristina Pristina
Teatri ODA Teatri ODA
Për shkak që autizmi është veçanti dhe nuk është uniformë e sjelljes njerëzore, ju ftojmë që duke shijuar muzikë poashtu të veçantë të kontriboni në nevojat e qendrës tonë, për të...   More info

Oink Oink, Brit Pop with Del Boy n' Rodney

08 Dec 21:15 - 09 Dec 21:15 08 Dec 21:15 - 09 Dec 21:15 - Pristina Pristina
Soma Book Station Soma Book Station
Oink Oink, Brit Pop with Del Boy n' Rodney Nesër kemi me lshu Brit Pop , lloj i muzikës që ngohet ma s’miri kurë je ulun përmbi termo. Oi , no cheeky rubbish Ok we’ve been...   More info

Vikend në Bogë

09 Dec 07:30 - 10 Dec 16:30 09 Dec 07:30 - 10 Dec 16:30 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
Vikend relaksues në Bogë Nisja të shtunën (09.12.17) në ora 07:30 Kthimi të dielën (10.12.17) në ora 16:30 Bileta kthyese 10€ (pa akomodim) Ofertat e Hoteleve: Hotel Ke...   More info

Vikend në Durrës & Tiranë

09 Dec 08:00 - 10 Dec 21:00 09 Dec 08:00 - 10 Dec 21:00 - Pristina Pristina
Sharr Travel Sharr Travel
VIKEND NË HOTEL BONITA 4 DURRËS SPECIALE: MBRËMJE ME MUZIKË LIVE TEK STELA RESORT TIRANË Nisja: të shtunën; kthimi të dielen Nisja e radhës me dt: 09.12.2017 Çmimi: 35€ për...   More info

Today's Diplomat: The strategies of being a successful diplomat

09 Dec 10:00 - 15:30 09 Dec 10:00 - 15:30 - Pristina Pristina
Ministria e Administrates Publike të Kosovës Ministria e Administrates Publike të Kosovës
Today's is an international platform launched by the Balkan Youth Council, that will take place in more than 30 different countries, based on the format of open lectures, with...   More info

Kamp & Snowhike n'Hajle, Rugovë 9-10 dhjetor

09 Dec 11:00 - 10 Dec 16:00 09 Dec 11:00 - 10 Dec 16:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Fundjava e 9-10 dhjetorit po na pret me një event të vecantë në një super-lokacion. Kamp & Snowhike në Hajle, duke filluar të shtunen me ecje të lehte për të arriur tek kabina ku...   More info

XXX METAL Party: Frisson / Shlem / SOTAP

09 Dec 20:30 - 23:30 09 Dec 20:30 - 23:30 - Pristina Pristina
Teatri ODA Teatri ODA
Nuk po na del boll ni herë n'vjet mu mledhë e me ndëgju muzikën e njerëzve tonë skena e metallit po ringjallët! Ju mirëpresim këtë t'shtune për ni nejë me njerz që kanë diçka...   More info

9 vjet Evolution Dance Partyyyyy_special guests, fun & friends

09 Dec 21:00 - 10 Dec 03:00 09 Dec 21:00 - 10 Dec 03:00 - Pristina Pristina
Evolution Dance Evolution Dance
Kete te shtune po festojme ditelindjen e 9 te Evolution Dance... Mysafir nga Tirana, Zumba show, Dance show, Latin, Hip hop muzike, atmosfere , shoqni e shume cka tjeter.... 9...   More info

Alban Nuhiu nё SOMA

09 Dec 21:00 - 10 Dec 00:15 09 Dec 21:00 - 10 Dec 00:15 - Pristina Pristina
Soma Book Station Soma Book Station
Tё shtunёn nё mramje, Alban Nuhiu vjen nё SOMA me muzikёn e vet. Mirё se vini. Saturday night, Alban Nuhiu brings his music collection at SOMA. Welcome...   More info

Ditëlindja e Cineplexx - Të gjitha biletat 2€

12 Dec 10:00 - 23:59 12 Dec 10:00 - 23:59 - Pristina Pristina
Cineplexx Kosovo Cineplexx Kosovo
Cineplexx feston ditëlindjen e parë me 12 dhjetor dhe me këtë rast ju fton të gjithëve që të festojmë së bashku! Të gjitha biletat 2D dhe 3D do të kushtojnë vetëm 2€ Përveç...   More info

Panairi i Punësimit në Yosemite Park - California

13 Dec 17:00 - 20:00 13 Dec 17:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Discover America Kosova - Work and Travel USA Discover America Kosova - Work and Travel USA
Yosemite National Park Vendi i vetëm në botë ku Rruga e Qumështit shihet me sy të lirë, aty ku natyra është e mishëruar në bukuri deri në perfeksion, mu aty do të punësohen...   More info

Panairi Punësimit - Water Safari New York State

15 Dec 14:00 - 20:00 15 Dec 14:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Discover America Kosova - Work and Travel USA Discover America Kosova - Work and Travel USA
Water Safari vend perfekt për student te cilët dëshirojnë të udhëtojnë me shoqëri deri 4 shoke/shoqe, por edhe nëse jeni vete ne ju bashkojmë me pjesëmarrës tjerë. Udhëtime të...   More info

Kosove Kursi i Meditimit Transhendental

15 Dec 18:00 - 20:00 15 Dec 18:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
Miq të dashur, takimi i datës 15 Dhjetor ne Hotel Sirius, është një takim informativ dhe i nevojshëm për të filluar kursin e Teknikës së Meditimit Transhedental me Mesuesin Justin...   More info

Haydn: Missa in Tempore Belli

15 Dec 20:00 - 21:00 15 Dec 20:00 - 21:00 - Pristina Pristina
Palace of Youth and Sports Palace of Youth and Sports
-English version below Filharmonia e Kosovës JOSEPH HAYDN Missa in Tempore Belli Paukenmesse Meshë në kohën e luftës Nr.9 në C dur (Hob.XXII:9) Ludvig v. Beethoven Uvertura...   More info

Trajnim dy ditorë "E Drejta Administrative dhe E Drejta e Punës"

16 Dec 10:00 - 17 Dec 16:00 16 Dec 10:00 - 17 Dec 16:00 - Pristina Pristina
Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute
Trajnimit i dedikohet: Kandidatëve për përgatitje të provimit të Jurisprudencës, juristëve të cilët punojnë në institucionet publike dhe private, praktikantëve të gjykatës...   More info

TURNIR NE PIKADO-DART TOURNAMENT

17 Dec 12:00 17 Dec 12:00 - Pristina Pristina
Shooters Billiards & Sports Bar Prishtine Shooters Billiards & Sports Bar Prishtine
Me rastin e festave te fundevitit kemi kenaqesin qe tju ftojme qe te merrni pjese ne TURNIR NE PIKADO, i cili do te mbahet me daten 17.12.2017 nga ora 12:00. Lojet do te luhen 501...   More info

Mini-Maratona humanitare: Vrapo Babadimër

17 Dec 13:00 - 14:30 17 Dec 13:00 - 14:30 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Mini-Maratona humanitare: Bëhu Babadimër A dëshiron ta ndihmosh një familje në nevojë për t'i festuar me gëzim festat e fundvitit? Është shumë e thjeshtë. Eja çdo ditë në Sheshin...   More info

Klubi i Librit 5 "Rruga nëpër të cilën rrallë shkohet"

17 Dec 18:00 - 20:00 17 Dec 18:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Akropoli i Ri - Prishtinë Akropoli i Ri - Prishtinë
KLUBI I LIBRIT AKROPOLI I RI’ 5 Qendra Kulturore dhe Filozofike ''Akropoli i Ri'' zhvillon takimin e radhës të Klubit të Librit ditën e Dielë, më datë 17.12.2017 në orën 18:00...   More info

DUBAI Tour

18 Dec 11:00 - 25 Dec 14:00 18 Dec 11:00 - 25 Dec 14:00 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Itinerari DITE 1 SHKUP DUBAI Dita 1: SHKUP DUBAI (fluturim direct me Flydubai) Nisja nga Prishtina rreth ores 08:00 mengjes drejt Shkupit. Fluturimi per ne Dubai zgjat rreth 5 ore...   More info

DUBAI TOUR

18 Dec 12:00 - 25 Dec 15:00 18 Dec 12:00 - 25 Dec 15:00 - Pristina Pristina
Albtours Kosova Albtours Kosova
ITINERARI MIQ DITE 1 SHKUP DUBAI Dita 1: SHKUP DUBAI (fluturim direct me Flydubai) Nisja nga Prishtina rreth ores 08:00 mengjes drejt Shkupit. Fluturimi per ne Dubai zgjat rreth...   More info

Panairi i punësimit Delaware Rehoboth Atlantic Sands Hotel

19 Dec 14:00 - 15:00 19 Dec 14:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Discover America Kosova - Work and Travel USA Discover America Kosova - Work and Travel USA
Studentë, nëse ndonjëherë keni menduar të kaloni një verë në njërën nga plazhat më të bukura të SHBA-së dhe njëkohësisht të punoni, atëherë Atlanis Beach Hotel në Rehoboth Beach...   More info

Trajnim për Provimin e Jurisprudencës 05 Dhjetor 2017

19 Dec 17:00 - 30 Dec 17:00 19 Dec 17:00 - 30 Dec 17:00 - Pristina Pristina
Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute
Kohëzgjatja dhe orari i Trajnimit: Trajnimi zgjatë 12 ditë dhe fillon me plotësimin e grupit përkatësisht me datë 05 Dhjetor 2017. Me qëllim të dhënies së mundësisë secilit të...   More info

Koncert i Vitit te Ri - The New Year's Concert

23 Dec 20:00 - 22:00 23 Dec 20:00 - 22:00 - Pristina Pristina
Pallati i Rinise Pallati i Rinise
Filharmonia e Kosovës Solistët Vokal dhe Orkestra e Filharmonisë së Kosovës Dirigjent: Noorman Widjaja (Gjermani) 23.12.2017 E shtunë, 20:00 Salla e Kuqe e Pallatit të...   More info

DUBAI Tour Viti i ri

28 Dec 15:00 - 04 Jan 18:00 28 Dec 15:00 - 04 Jan 18:00 - Pristina Pristina
Vas Tour Kosova Vas Tour Kosova
Itinerari DITE 1 SHKUP DUBAI (fluturim direct me Flydubai) Nisja nga Prishtina rreth ores 08:00 mengjes drejt Shkupit. Fluturimi per ne Dubai zgjat rreth 5 ore. Arritja dhe...   More info

Viti i Ri 2018 Kairo

28 Dec 20:30 - 02 Jan 08:15 28 Dec 20:30 - 02 Jan 08:15 - Pristina Pristina
VENETA TRAVEL VENETA TRAVEL
DITA 1-2 28 29 Dhjetor: Takimi i grupit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës Adem Jashari dy orë para nisjes. Nisja me Turkish Airlines (via Istanbul) në ora 20:30, fluturimi...   More info

Viti i Ri 2018 Stamboll

30 Dec 09:10 - 19:55 30 Dec 09:10 - 19:55 - Pristina Pristina
VENETA TRAVEL VENETA TRAVEL
DITA 1 30/12/2017, E Shtune: Nisja nga aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës Adem Jashari në ora 09:10. Arritja në Stamboll në ora 12:55. Transferi i organizuar deri në hotel...   More info

Viti i Ri 2018 Romë

30 Dec 16:45 - 19:00 30 Dec 16:45 - 19:00 - Pristina Pristina
VENETA TRAVEL VENETA TRAVEL
DITA E PARË 30/12/15 TIRANE Takimi i grupit te parkingu i Pallatit të Rinisë në ora 10:00, nisja për në aeroportin e Rinasit, arritja në aeroport 2 orë para fluturimit. Fluturimi...   More info

Apliko për praktikë në ProCredit Bank

31 Dec 08:00 - 16:00 31 Dec 08:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës Qendra për Zhvillim të Karrierës Universiteti i Prishtinës
Apliko për praktikë në ProCredit Fito përvojë në një bankë ndërkombëtare! NË KËRKIM TË STUDENTËVE ENTUZIASTË SUGJERIMET TONA: Nëse praktikës suaj dëshironi t’i jepni përvojë...   More info

Pre-Conference Training

23 Jan 09:00 - 14:00 23 Jan 09:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
The key expert of the field will share their experiences and some tips and trick how you can become a hacker or marketing guy within short-time. Pre-Conference. The dates for the...   More info

Konferenca e pestë ndërkombëtare

23 Jan 16:00 - 24 Jan 16:00 23 Jan 16:00 - 24 Jan 16:00 - Pristina Pristina
Tempulli College Tempulli College
Konferenca e pestë ndërkombëtare Auditimi i Sigurisë Rrugore dhe Zvogëlimi i Aksidenteve në Trafik Duke qene se Kosova por edhe ne vendet e regjionit viteve te fundit janë duke...   More info

Next-Generation of Cyber Attacks

24 Jan 08:00 - 16:00 24 Jan 08:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
For the third time our community collect and connects the experts, hackers, businesses and researchers in Pristina-Kosovo. Cyber Security and Privacy is hosting the international...   More info

Intelligence Solutions/LEA-se

25 Jan 09:00 - 14:00 25 Jan 09:00 - 14:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
The 25th of January 2018 is hosting for the third time Closed Session for Law Enforcement Agencies, the main objective of this day is to update the LEA-se in Region with the...   More info

Talk BLACK and WHITE with Hackers

26 Jan 09:00 - 16:00 26 Jan 09:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
The 26th of January 2018 for the first time our community added a day just for most valuable community THE HACKERS. The DAY is called Talk black and white with the Hacker’. This...   More info

Hapja e Qendrës Tregtare ROYAL MALL

01 Mar 10:00 - 13:00 01 Mar 10:00 - 13:00 - Pristina Pristina
ROYAL MALL ROYAL MALL
ROYAL MALL, përmban 15.000 m2 me mbi 50 lokale afariste, një MEGA Market, me parking nëntokësor mbi 200 vende të dedikuara vetëm për qendrën tregtrare. Ju mund të aplikoni për...   More info

Mini Euro Trip - Mars 2018

23 Mar 21:00 - 29 Mar 23:00 23 Mar 21:00 - 29 Mar 23:00 - Pristina Pristina
Euro Trip Euro Trip
Mini Euro Trip Mars 2018 Nisja me 23.03.2018 29.03.2018 Vizitohen: Budapest Viena Milano Venecia Ljubljana Zagreb Dubrovnik Cmimi per person 395€ VIZA Ne cmim...   More info

ITFBALKAN GENEL TİCARET FUARI

26 Apr 11:00 - 29 Apr 18:00 26 Apr 11:00 - 29 Apr 18:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Genel Ticaret...   More info

Prishtina Half Marathon 2018

29 Apr 10:00 - 13:00 29 Apr 10:00 - 13:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
  More info

The Wrathful Vision 2 Festival

04 May 21:00 - 06 May 16:00 04 May 21:00 - 06 May 16:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
PSYKS & MIQT Pub Present: The Wrathful Vision 2 Hyjnitë e zemëruara janë shifra që janë përtej imagjinatës së një personi të portretizuar shpesh në artet tibetane me shumë...   More info

Peaks of the Balkans Summer 2018 Hiking Adventure

27 Jul 00:00 - 10 Aug 12:00 27 Jul 00:00 - 10 Aug 12:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Peaks of the Balkans : Hiking Adventure Beyond Borders in the Western Balkans Eastern European countries are always Power Hiking Paris favorites for our Summer Hiking Adventure...   More info

Kurban Bayramı, Balkanlar Büyük Turu - KanulaTur ile.

29 Aug 06:00 - 06 Sep 09:00 29 Aug 06:00 - 06 Sep 09:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
KanulaTur ile Balkanlar Büyük Turu Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan Priştina, Prizren, Üsküp, Tetova, Manastır, Rezne, Ohrid, Struga...   More info


© 2017 Siguez