11 Prill - Cedar Point Panairi i Punësimit

11 Apr 15:00 - 18:00 11 Apr 15:00 - 18:00 - Pristina Pristina
Discover America Kosova - Work and Travel USA Discover America Kosova - Work and Travel USA
Student, aplikimi për Cedar Point mbahet me 11 Prill, ky është njëri ndër Panairet e fundit per verën 2018, parakulifikimi për përfundon me 7 Prill. Cedar Point është Amuzement...   More info

Trajnim intensiv për përgatitjen e Provimit të Jurisprudencës

11 Apr 17:00 - 26 Apr 19:00 11 Apr 17:00 - 26 Apr 19:00 - Pristina Pristina
Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute Instituti i Kosovës për Trajnime - Kosovo Training Institute
Kohëzgjatja dhe orari i Trajnimit: Trajnimi zgjatë 12 ditë dhe fillon me plotësimin e grupit përkatësisht me datë 11 Prill 2018. Me qëllim të dhënies së mundësisë secilit të...   More info

Hapje e ekspozitës "Eja ta shohësh vetminë" nga Lorik Sylejmani

11 Apr 19:00 - 22:00 11 Apr 19:00 - 22:00 - Pristina Pristina
Kosova National Art Gallery Kosova National Art Gallery
Të mërkuren me 11 prill në 19:00 ju ftojmë në hapjen e ekspozitës personale të Lorik Sylejmanit Eja ta shohësh vetminë . Lorik Sylejmani u lind në Prishtinë në vitin 1972...   More info

Oda e Librit "Metamorfoza"

12 Apr 17:00 - 19:00 12 Apr 17:00 - 19:00 - Pristina Pristina
National Library of Kosovo National Library of Kosovo
Gregor Samsa pas një nate me ëndërra të këqia, u zgjua në mëngjes dhe vuri re se aty në shtrat ishte shndërruar në një kandërr të madhe e të ndryrë. Kësaj rradhe do të...   More info

Movie Night- "12 Years a Slave"

12 Apr 17:15 - 19:30 12 Apr 17:15 - 19:30 - Pristina Pristina
American Corner Pristina American Corner Pristina
Did you know that movie nights take place at American Corner Pristina every Thursday? 12 Years a Slave is the movie for this week's movie night. Come and join us. Anyone and...   More info

Prishtina Fashion Nights 2018 - Patron Dantel

12 Apr 19:30 - 13 Apr 21:30 12 Apr 19:30 - 13 Apr 21:30 - Pristina Pristina
Golden Imperial Golden Imperial
Organizuar : IB Events & B Models Sponsor Gjeneral: Patron Dantel Foto: Veton Osmani Veshja: Diellza Salihu Hair: Aboja Lokacioni: Teleset Video: M...   More info

LUFTA E TRETË BOTËRORE 12.04.2018 e enjte 20h ne Teatrin ODA

12 Apr 20:00 - 21:30 12 Apr 20:00 - 21:30 - Pristina Pristina
Teatri ODA Teatri ODA
Repriza e radhes e komedise LUFTA E TRETË BOTËRORE ndoshta, diçka diçka, s’po di s’po di... 12.04.2018 e enjte ora 20:00 ne Teatrin ODA Rezervimi i biletave 038/049 246 555 ose...   More info

Exil x Next Level : SHDW & Obscure Shape + Fideles / 13.04 / KS

13 Apr 23:00 - 14 Apr 07:00 13 Apr 23:00 - 14 Apr 07:00 - Pristina Pristina
Teatri ODA Teatri ODA
EXIL x Next Level w/SHDW & Obscure Shape Fideles 13.04 at Teatri ODA, Prishtina-KS. Next Level and the French crew Exil (Paris) team up for a special collab. The main goal is to...   More info

CaliVita Seminar Mjekësor

14 Apr 12:00 - 15:00 14 Apr 12:00 - 15:00 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
CaliVita International Kosova organizon Seminar Mjekësor! Seminari do të mbahet në Hotel SiRIUS në Prishtinë, më 14 prill 2018 në ora 12:00 . Mysafire speciale e Seminarit do të...   More info

Klubi i Librit "Akropoli i RI" 8 - Siddhartha

16 Apr 18:30 - 20:30 16 Apr 18:30 - 20:30 - Pristina Pristina
Akropoli i Ri - Prishtinë Akropoli i Ri - Prishtinë
E Hënë, 16 Prill Ora 18.30 Qendra Filozofke & Kulturore Akropoli i Ri Prishtinë iu fton në Klubin e Librit 8. Vepra që do të diskutohet është libri Siddhartha i autorit Herman...   More info

Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar Prishtina 2018

18 Apr 10:00 - 21 Apr 17:00 18 Apr 10:00 - 21 Apr 17:00 - Pristina Pristina
Qendra e Panaireve - Shkabaj Qendra e Panaireve - Shkabaj
Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar PRISHTINA 2018 Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Qeverinë e Republikës së Kosovës prej datës 18-21 Prill 2018, do të organizojnë...   More info

Ekspozitë/ Izložba/ Exhibition

18 Apr 11:00 - 21 Apr 12:00 18 Apr 11:00 - 21 Apr 12:00 - Pristina Pristina
National Library of Kosovo National Library of Kosovo
Të nderuar/a, Kemi kënaqësinë t’ju ftojmë të merrni pjesë në hapjen e ekspozitës Shtegut të dhimbjes ku janë të prezantuara punimet e pjesëmarrësve nga projekti Ballafaqimi me të...   More info

2018 - EducationUSA University Fair - Pristina, Kosovo

18 Apr 14:30 - 17:30 18 Apr 14:30 - 17:30 - Pristina Pristina
Sirius Hotel Sirius Hotel
EducationUSA University Fair Pristina, Kosovo April 18th, 2018 The 3rd Annual EducationUSA Southeastern Europe University Tour will be organized in Pristina, Kosovo, on April...   More info

Kurs Filozofie & Psikologjie Praktik!

18 Apr 17:30 - 19:30 18 Apr 17:30 - 19:30 - Pristina Pristina
Akropoli i Ri - Prishtinë Akropoli i Ri - Prishtinë
Psikologjia dhe Filozofia kanë për qëllim ta drejtojnë njeriun drejt njohjes së Vetvetes dhe Botës që e rrethon. Duke njohur veten mund të zgjerojmë aftësitë tona, botëkuptimin...   More info

Panairi i Edukimit/ Education Fair

19 Apr 10:00 - 20 Apr 18:00 19 Apr 10:00 - 20 Apr 18:00 - Pristina Pristina
Salla 1 Tetori Salla 1 Tetori
(english below) Shqip Qëllimi kryesor i këtij Panairi të Edukimit është të kontribuoj në fushën e arsimit me objektiva konkrete, si: -Takim në një vend dhe në një kohë i...   More info

Spring University for Diplomacy and International Relations

20 Apr 17:00 - 23 Apr 00:00 20 Apr 17:00 - 23 Apr 00:00 - Pristina Pristina
Universiteti i Prishtinës Universiteti i Prishtinës
Spring University for Diplomacy and International Relations, 2nd edition The Academy for Protocol and Diplomacy, have a great pleasure to invite you to participate at this...   More info

Global Azure Bootcamp Kosovo 2018

21 Apr 10:00 - 16:00 21 Apr 10:00 - 16:00 - Pristina Pristina
Innovation Centre Kosovo Innovation Centre Kosovo
Welcome to Global Azure Bootcamp! All around the world user groups and communities want to learn about Azure and Cloud Computing! On April 21, 2018, all communities will come...   More info

Super Hike "Maja e Rosit 2,524m" Valbonë 22 Prill

22 Apr 06:00 - 19:00 22 Apr 06:00 - 19:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Eventin e radhës kemi vendosur që më 22 prill të ngjitemi tek Maja e Rosit në Valbonë me lartësi mbidetare prej 2,524M. Shtegu ofron pamje të mrekullueshme të Luginës së Valbonës...   More info

Bëhu edhe ti mik i Tokës!

22 Apr 10:00 - 20:00 22 Apr 10:00 - 20:00 - Pristina Pristina
Komuna e Prishtinës Komuna e Prishtinës
Ftojmë të gjitha institucionet, organizatat, bizneset dhe banorët e Prishtinës, që me 22 Prill t'i bashkëngjiten aktiviteteve që organizon Komuna e Prishtinës me rastin e Ditës së...   More info

ITFBALKAN GENEL TİCARET FUARI

26 Apr 11:00 - 29 Apr 18:00 26 Apr 11:00 - 29 Apr 18:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Genel Ticaret...   More info

Girls in ICT Conference

27 Apr 09:00 - 15:30 27 Apr 09:00 - 15:30 - Pristina Pristina
RIT Kosovo RIT Kosovo
English below A e dini se sektori i teknologjisë është njëra prej industrive që po zhvillohet më së shpejti në botë, por që ka mungesë të personave të shkathët? E sidomos ka një...   More info

Beson në Vete 2 ("Zëri i Brendshëm, SUKSESI i jashtëm)"- Sheki Useini

28 Apr 14:00 - 18:00 28 Apr 14:00 - 18:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Meditimi është shkrirje e dalëngadalshme e VETVETES në Dashuri. Meditimi është edhe një lloj intervenimi kirurgjik në brendi të shpirtit për elimininimin e të panevojshmes,, ku ti...   More info

Prishtina Half Marathon 2018

29 Apr 10:00 - 13:00 29 Apr 10:00 - 13:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
  More info

The Wrathful Vision 2 Festival

04 May 21:00 - 06 May 16:00 04 May 21:00 - 06 May 16:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
PSYKS & MIQT Pub Present: The Wrathful Vision 2 Hyjnitë e zemëruara janë shifra që janë përtej imagjinatës së një personi të portretizuar shpesh në artet tibetane me shumë...   More info

Metal United World Wide - Prishtina, Kosova

05 May 20:00 - 06 May 01:00 05 May 20:00 - 06 May 01:00 - Pristina Pristina
Pishina e Gërmisë Pishina e Gërmisë
Metal United World Wide Prishtina, Kosova On May 5th this year, the Metal Community will come together for a united event, Metal United World Wide. To overcome the distances...   More info

Erdhlezeti 2018

06 May 15:00 - 23:00 06 May 15:00 - 23:00 - Pristina Pristina
Erdhlezeti Festival Erdhlezeti Festival
(ALB) TUNG DIMËR, MIRË SE ERDHE VERË Festivali Erdhlezeti është tu ardhë për vitin e 5-të me rradhë përgatituni për shfaqje unike dhe tinguj nga e gjithë bota! Erdhlezeti sjellë...   More info

Panairi i Mjekësisë / Medikos - Medical Fair

08 May 10:00 - 10 May 18:00 08 May 10:00 - 10 May 18:00 - Pristina Pristina
Medikos - Panairi i Mjekësisë / Medikos - Medical Fair Medikos - Panairi i Mjekësisë / Medikos - Medical Fair
English below Qëllimi kryesor i këtij panairi është të kontribuoj në fushën e mjekësisë me objektiva konkrete, si: Takim në një vend dhe në një kohë i pacientëve me spitale e...   More info

Expokos FAIR

08 May 10:00 - 10 May 18:00 08 May 10:00 - 10 May 18:00 - Pristina Pristina
Palace of Youth and Sports Palace of Youth and Sports
English below Paniari EXPOKOS është i njohur si Porta e Ballkanit Panairi Ndërkombëtar EXPOKOS , është ngjarja më e rëndësishme në Ballkanin Perëndimor, që i dedikohet...   More info

Hapja e Qendrës Tregtare ROYAL MALL

10 May 18:00 - 23:00 10 May 18:00 - 23:00 - Pristina Pristina
ROYAL MALL ROYAL MALL
ROYAL MALL, përmban 15.000 m2 me mbi 50 lokale afariste, një MEGA Market, me parking nëntokësor mbi 200 vende të dedikuara vetëm për qendrën tregtrare. Ju mund të aplikoni për...   More info

Chickn (GR) / No Recess at Hamam Bar Prishtina

11 May 20:00 - 12 May 02:00 11 May 20:00 - 12 May 02:00 - Pristina Pristina
Hamam Bar Prishtina Hamam Bar Prishtina
CHICKN is back! NO RECESS and HAMAM Bar Prishtina proudly announce the concert of CHICKN, the prog/psych rock outfitters from Athens, Greece, on tour promoting their second album...   More info

Mark Your Calendar for The next success story.

15 May 18:30 - 21:00 15 May 18:30 - 21:00 - Pristina Pristina
Swiss Diamond Prishtina Swiss Diamond Prishtina
Please Mark Your Calendar for our upcoming fundraising event SUPPORT THE NEXT SUCCESS STORY. On this special event, which is also our 15th Anniversary as a higher education...   More info

Meeting Of Styles Kosova

18 May 10:00 - 20 May 19:00 18 May 10:00 - 20 May 19:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Meeting Of Styles Kosovo 2.0 More infos soon...   More info

FemArt 6 - Women Artists And Activists Festival

25 May 22:00 - 31 May 00:00 25 May 22:00 - 31 May 00:00 - Pristina Pristina
FemArt FemArt
(English in below) (Srpski prevod dole) THIRRJE PËR APLIKIM FEMART 6 RUN THE SHOW FESTIVALI I ARTISTEVE DHE AKTIVISTEVE 25-30 MAJ 2018, PRISHTINË, KOSOVË FEMART është...   More info

The Eleventh International Conference

26 May 10:00 - 17:00 26 May 10:00 - 17:00 - Pristina Pristina
Kolegji i Menaxhmentit Internacional "Globus" Kolegji i Menaxhmentit Internacional "Globus"
The Eleventh International Conference On Human Capital on Economic and Social Development Conference Day May 26, 2018 Venue College of International Management Globus Street...   More info

Sunchair live in Priština

26 Jul 20:00 - 23:00 26 Jul 20:00 - 23:00 - Pristina Pristina
Rockuzinë Rockuzinë
Sunchair Euro Tour 2018 More Details soon...   More info

Peaks of the Balkans Summer 2018 Hiking Adventure

27 Jul 00:00 - 10 Aug 12:00 27 Jul 00:00 - 10 Aug 12:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
Peaks of the Balkans : Hiking Adventure Beyond Borders in the Western Balkans Eastern European countries are always Power Hiking Paris favorites for our Summer Hiking Adventure...   More info

The Summit Fest 4

03 Aug 18:00 - 05 Aug 07:00 03 Aug 18:00 - 05 Aug 07:00 - Pristina Pristina
The Summit Fest The Summit Fest
Mark your dates on 3 & 4 August 2018, your days of serotonin and techno are coming... More info coming soon...   More info

Kurban Bayramı, Balkanlar Büyük Turu - KanulaTur ile.

29 Aug 06:00 - 06 Sep 09:00 29 Aug 06:00 - 06 Sep 09:00 - Pristina Pristina
Pristina Pristina
KanulaTur ile Balkanlar Büyük Turu Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan Priştina, Prizren, Üsküp, Tetova, Manastır, Rezne, Ohrid, Struga...   More info

Lajmi.net - Abonohu!

31 Dec 20:00 - 23:00 31 Dec 20:00 - 23:00 - Pristina Pristina
lajmi.net lajmi.net
Bashkangjituni (join) këtij eventi nëse dëshironi që të merrni lajmet e fundit nga lajmi.net me njoftime (notifications)! Në këtë event do të postojmë maksimum 10 lajme të...   More info


© 2018 Siguez